Автор Тема: Сексуално насилие между деца  (Прочетена 2316 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен luky1978

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Сексуално насилие между деца
« -: 21 септември 2017 12:44:02, четвъртък »
Здравейте, пише една разтревожена майка на две деца-дъщеря ми е на почти 4г. и синът ми на 7г. Често ходим на село при свекърва ми, която гледа племенницата ни на 11г., за да поиграят децата. Майката на това дете работи в чужбина и преди дни се върна.

Случат е следният- един ден както си играят в другата стая трите деца, каката решава да подтикне моите деца да се съблекат голи и след това да се пипат едно друго по половите органи, по гърдите и по дупетата и така всеки на всеки да направи. След като приключват решава да се завие на едното легло с 4г. ми дъщеря и под завивките да продължи да я пипа по  дупето и както  ми каза тя-по чочито. Накрая е предупредила да не казват на никого за това.

Но по някакъв нелеп начин аз разбирам, че нещо става и  започвам да питам, при което  каката извиква дъщеря ми в кухнята и й  се озъбва - ти да не си проста да казваш на майка си. Аз чувам това и започвам по-настоятелно да питам какво става и какво не трябва да ми се казва. Племенницата ни ме лъже през цялото време, синът ми мълчи и не иска да каже нищо.

Прибираме се в стаята, в която спим и разбира се успявам да си убедя децата, че на мама всичко се казва и научавам отвратителната истина описана по-горе. На сутринта ги събирам тримата, за да разбера и от нея нещо, но тя започна да лъже , да казва, че не било така и т.н. Потвърди какво са правили, но малките били искали да играят на мръсни  игри /защото тя е предложила/ и тя им разяснила как се играе.

Когато се върна майка й от чужбина предложих лично да й разкаже какво е правила с братовчедите си и в какво ги е въвлякла. Тя се разрева неутешимо, майка й не разбра точно каква е ситуацията и отсече, че това са  детски неща и от любопитство било. Обвиниха ме, че вдигам много  шум за нищо и не трябвало да се притеснявам за това, нямало да се повтори.

Нито я накарах да осъзнае сериозността на това което е направила, нито да се извини. Въздействаха и върху мъжа ми и той твърди, че не трябвало да се сърдя и да търся каквото и да е- едва ли не да го забравя.

Искам  да защитя децата си, какво да правя. Свекървата ще  го направи на въпрос, когато откажа да отида на село да види внуците си, но аз нямам желание да ходя там, защото защитава едното, което е виновно и не искам моите деца да са в какъвто и да е контакт с кака си. Помогнете ми със съвет.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Сексуално насилие между деца
« Отговор #1 -: 21 септември 2017 12:44:58, четвъртък »
Здравейте, luky1978!

Единственият начин, по който ще предотвратите това да се случва отново, е, като децата Ви не осъществяват никакъв контакт с момичето. Няма значение защо го прави и какво я кара да го прави - важното е, че е недопустимо и не трябва да се повтаря. Жалко, че мъжът Ви не е обърнал като че ли достатъчно внимание на случая, затова ще е необходимо да поговорите с него на четири очи в момент, когато е спокоен и неангажиран с нищо. Нека и той поеме отговорност за ситуацията и да защити собствените си деца. Когато усетите подкрепа от негова страна, ще Ви е по-лесно да се опълчите срещу свекърва си и даже да й кажете, че повече в онази къща няма да стъпите. Може би не искате да създавате конфликт в семейството, но замислете се - щом на свекърва Ви не й пука какво наистина се случва с децата, защо пък на Вас трябва да Ви пука какво би казала тя? Недейте да влизате в контекст на "Какво ще кажат хората?", а защитавайте децата си.

Ако желаете, пишете ми отново.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен luky1978

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Сексуално насилие между деца
« Отговор #2 -: 21 септември 2017 12:46:08, четвъртък »
mariya_koeva, благодаря за бързия отговор.

Аз искам точно това- да защитя децата си и нямам никакво желание да имат контакт с тези роднини, но ще е много трудно. Имам ли основание да потърся помощ от полиция или Закрила на детето? Защото съм сигурна, че ще бъда притисната и заставена да се виждам с тях и по-точно децата ми да се виждат с тях.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Сексуално насилие между деца
« Отговор #3 -: 21 септември 2017 12:47:12, четвъртък »
Здравейте отново, luky1978!

Мисля, че имате основание. Компетентна информация ще получите, ако се свържете директно с полицията или Закрила на детето.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен luky1978

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Сексуално насилие между деца
« Отговор #4 -: 21 септември 2017 12:48:07, четвъртък »
Благодаря. Дано не се стига до  там, но съм готова на всичко за децата си.