Автор Тема: сексуално насилие  (Прочетена 1987 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен веси74

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
    • Профил
сексуално насилие
« -: 21 септември 2017 12:33:53, четвъртък »
Не знам дали тук е мястото, на което мога да получа помощ, но вярвам, че след като прочетете написаното от мен ще ме разберете.
Преди известно време в къщи дойдоха да живеят моята сестра, мъжът й и тяхното момиче, което е на 12 години /връстница на моята дъщеря/. В къщи стана по-тясно, но затова пък всички си мислехме, че поне децата ни ще са доволни от случващото се. Съвсем скоро аз и моята дъщеря разбрахме, че това няма как да се случи. Бащата на моята племеница прояви странно държание. Затваряще детето в стаята му и не я пускаше да излиза, освен за да се нахрани, ако разбира се той прецени, че детето трябва да яде. Всички се учудихме на това му държание, но нямаше какво да кажем, все пак това е баща й. Преди няколко седмици стана нещо странно, забелязах, че той се къпе заедно с детето си. Не мога да го приема за нормално. Опитах се да поговоря със сестра ми, но тя ме "отряза" с думите: "...те са много близки, няма проблем". След няколко дни съседката ми каза, че е видял нещо, от което са й настръхнали косите - видяла детето да седи в скута на баща си, а той да я целува по шията и врата съвсем не като баща. Аз определено станах по-мнителна и наблюдавах, но нищо не можех да разбера, защото той и до сега не пуска детето нито да играе с другите деца, нито да говори с баба си и дядо си, с които живее в една къща. Едва вчера племеницата ми дойде при мен с думите "Лельо, нали мога за всичко да те питам?" аз естествено отговорих, че може. Попитах я защо не споделя с майка си, а тя каза, че не може защото майка й винага мрънкала. И така детето започна да ме разпитва за наркотици, вредата от тях и т.н. бях много учудена, та тя е само на 12 години. След като споделих със сестра ми за тези неща тя каза ,че дъщеря й е казала, че ще посегне към алкохола или наркотиците и не може повече да издържа. Страх ме е от това, че може да се случва нещо с това дете, моля помогнете ми, как да разбера??? И как да му помогна, а то очевидно има нужда от помощ. Попитах сестра ми направо дали допуска детето да е малтретирано сексуално от баща си, а тя категорично отрече, но виждам, че нещо се случва с това дете, нещо просто не е наред.

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1348
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: сексуално насилие
« Отговор #1 -: 21 септември 2017 12:34:28, четвъртък »
Здравейте веси74,

Сексуалното насилие над дете е престъпление, дори да е само блудство. Трябва да се обърнете към отдела за закрила на детето- Държавна агенция за закрила на детето и към полицията, а също можете да се възползвате от програмите на организациите, борещи се с насилието. Ще Ви дам контакти.

Контакти

Държавна агенция за закрила на детето
Тел. + 359 2 933 90 50
Факс + 359 2 980 24 15
Email: sacp@sacp.government.bg

Горещи линии за помощ и подкрепа на деца и юноши

Национална телефонна линия за деца 116 111
София град – община Триадица (02) 958-50-00
Благоевград - (073) 177
Денонощна гореща телефонна линия за жени, юноши и деца, преживели насилие - (02) 981-76-86

Български червен кръст телефони на доверието:

София -(02) 963-24-44
Пловдив - (032) 61-51
Русе -(082) 23-60-00
Ямбол -(046) 32-904

Национално централно бюро – Интерпол
Тел. + 359 2 982 43 51

Полиция- 166

Регионална линия за деца и юноши – Благоевград
Тел. + 359 73/ 88 51 55

Гореща линия за помощ и подкрепа на деца – Община Триадица
Тел. + 359 2 958 50 00

Гореща телефонна линия за пострадали от насилие - Фондация "Асоциация Анимус"
Тел. + 359 2 982 76 86

Съветвам Ви да се обърнете и към специалистите от организация "Без Насиле", които също могат да Ви бъдат полезни и с юридически съвети:

Сайт на "Без насилие": http://nasilie.eu/?p=2326
Екипът на сайта "Без насилие" дава безплатни онлайн консултации (до 5 на брой) за хора в ситуация на домашно насилие или преживели такова от цялата страна и за българи извън страната на скайп: bez_nasilie.
Онлайн консултанти на "Без насилие" са:

адв. Милена Миткова -консултиране и помощ на пострадали от насилие, която би могла да Ви насочи със съвети от юридическа гл.т.

Мая Михайлова -клиничен и консултативен психолог

Онлайн консулатации на skype: bez_nasilie

Можете да им пишете и на e-mail: maia@nasilie.eu , maiskimm2@gmail.com